Kompensacijos paspirtkui pridavus automobilį 2021
   05/12/2021 08:47:22     Naujienos
Kompensacijos paspirtkui pridavus automobilį 2021

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra šiemet vėl teiks kompensacijas įsigyjantiems elektromobilius, mažiau taršius automobilius ar pasirinkusiems alternatyvų transportą.

Kompensacijos bus teikiamos ir įsigijusiems elektrinius paspirtukus, elektrinius ar paprastus dviračius, elektrinius motorolerius ar motociklus. Maksimali kompensacijos suma – 1000 eurų. Norint pasinaudoti skatinimo priemone reikia utilizuoti automobilį.

 Reikalavimai sunaikinamam automobiliui:

  • Kompensaciją norintis gauti fizinis asmuo buvo registruotas transporto priemonės valdytoju ne mažiau nei 12 mėnesių;
  • Utilizuojamo automobilio techninė apžiūra galiojo 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 vasario 2 d. Utilizavimo metu techninė apžiūra gali būti negaliojanti, bus tikrinama ar galiojo viena iš nurodytų datų.
  • Sunaikinti automobilį ir gauti eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą (toliau – ENTP); Įmonių sąrašas – https://atvr.aplinka.lt/
  • Išregistruoti iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro su ENTP.

Tuomet įsigyti naują transporto priemonę ir pildyti prašymą APVIS sistemoje, kuriame reikės pateikti sunaikinto automobilio VIN numerį ir naujai įsigytos transporto priemonės VIN numerį. Jei tai yra elektrinis motoroleris, motociklas, elektrinis paspirtukas ar dviratis – taip pat reikės pateikti įsigijimo sąskaitą faktūrą bei savo banko sąskaitos numerį. Sunaikinimo ir įsigijimo eiliškumo tvarka nėra svarbi.

Svarbu atskirti, kad kompensacijų sumos skiriamos pagal kelias atskiras skatinimo programas:

Viena skatinimo programa: MAŽIAU TARŠIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ FIZINIAMS ASMENIMS SKATINIMAS

Elektrinis motoroleris ar motociklas – kompensuojama 1000 eur, pasinaudojus šia skatinimo priemone, reikalinga išlaikyti transporto priemonę 2 metus registruotą kompensacijos gavėjo vardu.

 Kita skatinimo programa: VISUOMENINIO TRANSPORTO IR DARNAUS JUDUMO SKATINIMAS (PASPIRTUKAI, DVIRAČIAI, DALIJIMOSI PASLAUGA)

  • Dviratis ar elektrinis paspirtukaskompensuojama 300 Eur
  • Elektrinis dviratis – kompensuojama 500 Eur
  • Maksimalus įsigyjamų transporto priemonių skaičius – 2 vnt.
  • Viešojo transporto metinis bilietas ar dalijimosi paslaugos – kompensuojama 1000 Eur
  • Vyriausybė taip pat dirba prie E-piniginės projekto – sunaikinus automobilį ir pateikus prašymą, būtų papildyta iki 1000 eurų viešajam transportui ar dalijimosi paslaugai. Startas planuojamas 2021 metų gegužės mėnesį.

Beje šioje programoje galima derinti kelis keliavimo būdus ir pasinaudoti maksimalia 1000 Eur kompensacija.

PAVYZDŽIUI: įsigyti 1 elektrinį paspirtuką (300 Eur) + dviratį (300 Eur) + metinis viešojo transporto bilietas ar dalijimosi paslaugos (400 Eur) arba 1 elektrinis paspirtukas (300 Eur) + 1 elektrinis dviratis (500 Eur) + metinis viešojo transporto bilietas ar dalijimosi paslaugos (200 Eur).

Kvietimai teikti prašymus kompensacijai gauti bus paskelbti gegužės mėnesį. Informaciją galite rasti čia – https://apvis.apva.lt/, o kompensacijos suteikiamos už sunaikintus automobilius ir įsigytas naujas transporto priemones po 2021 vasario 2 dienos, tad skatinimo priemone galėsite pasinaudoti net ir įsigiję alternatyvų transportą dabar. Siūlome nelaukti paskutinės dienos, nes finansavimas yra  ribotas ir praėjusiais metais ne visiems norintiems pavyko gauti kompensacijas.

Comments

Log in or register to post comments